Neler Yeni?
Podoloji Türkiye© Forum

Türkiye'nin ilk ve tek ayak sağlığı hakkındaki forum platformuna hemen bugün üye olun. Üstelik ücretsiz!

Ayak sağlığı hakkında paylaşımlar: Podoloji Türkiye

serdar_esenturk

Kurucu
Yönetici
Proje Lideri
Katılım
9 Ekim 2020
Mesajlar
30
Çözümler
1
Tepki Puanı
47
Puanlar
18
Hakkımızda
Ülkemizin ilk Podoloji programı mezunları ve öğrencileri olarak 2013 yılının Ekim ayında “Podoloji Dersim” adıyla kurulduk. Başlarda Podoloji eğitimi çatısı altında hizmet vermeyi hedeflerken Kocaeli Üniversitesi’nin desteğiyle aynı yıl topluma hitap eden bir oluşum haline geldik. Adımızı “Podoloji Türkiye” olarak değiştirdik.

Amacımız
Henüz bilinmeyen “Podoloji” kavramını ülkemize tanıtmak, toplumda ayak sağlığı konusunda farkındalık bilincini web platformlarını en etkili ve doğru kişilerce kullanarak oluşturmak, başta diyabete bağlı gelişen ayak sorunlarında koruyucu yaklaşımları sunarak çeşitli ayak hastalıkları prevelansı oranını azaltmaktır.

Kaynağımız
Ülkemizde Podoloji eğitimi ve hizmeti adına ilk resmi çalışmaları başlatmış ve bu konuda öncülüğünü devam ettiren Kocaeli Üniversitesi’nin alanında nitelikli Podoloji programı mezunları olarak tüm içeriklerimizi özgün, şeffaf ve anlaşılır olarak sunuyoruz. Veri kaynağımızı eğitimimiz, mesleki tecrübemiz ve ilgili uzman tabiplerin destekleri ile sağlıyoruz.

Tarihçe
Dünden bugüne Podoloji Türkiye - Podoloji Türkiye, 2013 yılının Ekim ayında “Podoloji Dersim” adıyla Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından kurulan, ayak sağlığı ve Podoloji eğitimi üzerine paylaşım yapan bir blog sitesiydi. Yüksekokul yönetiminin ilgili çalışmaya destek olmasıyla başta eski yüksekokul müdürü Dr. Öğr. Üyesi Rüştü Taştan’ın destekleri ile çalışmanın adı “Podoloji Türkiye” olarak isimlendirildi. İsim değişikliği ile birlikte çalışmanın amacı da genişletildi ve podologlarla sınırlı olan proje topluma hitap eden bir oluşum haline geldi. Süreç içerisinde renk, logo ve platform değişiklikleri yaşayarak göze hitap eden, yazar ve ekip üyeleri kadrosunun genişlediği büyük bir çalışma haline geldi.

2017 yılı itibariyle Podoloji eğitimi veren diğer üniversitelerinin de mezunlarının ülkemize kazandırılmasıyla Podoloji Türkiye projesi bünyesine yeni yazar ve ekip üyeleri kazandırıldı. Bu gelişme, çalışmanın çok yönlü adımlar atmasının temelini oluşturdu.

 
Üst