Ekleme (listeleme) nedir?

Podoloji Türkiye© İşletme sayfasında kullanıcılar tarafından eklenebilen tüm işletme, etkinlik, iş ilanı, cihaz ve enstrüman kayıtları birer listeme türüdür. Bu başlıklar altında eklenen tüm profiller de “listeleme” ya da “ekleme” olarak tanımlandırılır. Listelemeleri birbirlerinden ayıran belirli özellikleri mevcuttur. Örneğin “İşletmeler” türündeki bir listeleme özel, logo ve iletişim formlarına sahipken bir “İş İlanı” türündeki listeleme görsel olarak zengin değildir.

Listelemelerin genel özellikleri

  • Tüm listelemeler bir bölge ya da konuma sahip olabilir. Böylece müşteriler tarafından kolayca yol tarifi alınabilir.
  • Listelemelerin iletişim bilgilerinde telefon, e-posta ya da internet sitesi gibi özel alanlar bulunduğundan ziyaretçiler bu alanlarla listeleme sahiplerine hızlıca erişim sağlayabilir.
  • Listelemelerde yer alan iletişim formları ziyaretçi ya da müşteriler tarafından doldurulduğunda doğrudan listeleme sahibine giden bir bilgi e-postası göndermiş olur. Aynı zamanda bu e-postanın temel bir kopyası da müşteri ya da ziyaretçinin belirttiği e-posta adresine girerek her iki taraf da bilgilendirilmiş olur. Örneğin “İşletmeler” türünde listelenen bir yerin profilinde doldurulan “Randevu Talebi”nin hem işletme sahibine hem de müşteriye e-posta olarak gönderilmesi gibi.
  • Tüm listelemelerde pratikliği sağlayan filtreleme sistemi bulunur. Bu, aranılan listelemenin ya da ziyaretçi veya müşteriye en yakın yerlerin bulunması açısından kolaylık sağlar. Filtreler, sistem tarafından belirlenir ve listeleme sahipleri filtreleri düzenleyemez (Bkz: Filtreleme nedir ve ne işe yarar?).
  • Tüm listemeler türüne göre ayarlanan alanlarda yayınlanmak üzere tekli görsel ya da bir resim galerisi barındırabilir. Bu, listeleme profillerinin ziyaretçiler ya da müşteriler tarafından dikkat çekici olmasını sağlarken listeleme sahiplerine de profillerini kişiselleştirme fırsatı sunar. Örneğin “İşletmeler” türündeki bir listelemenin profiline mekanın resimlerinin eklenmesi gibi.
  • “İş İlanları” listeleme türü haricindeki diğer türlerin hepsi yıldızlı bir “Değerlendirmeler” ekranına sahiptir. Aktif hesabı olan tüm kullanıcılar (Müşteri ya da Podolog) bu türlerde listelenen eklemelere değerlendirme yapabilir. Değerlendirmeler listelemelerin arama ekranlarından sıralanmasında etkilidir. Örneğin “Cihaz” listeleme türünde yer alan bir ürünün değerlendirmesinde fazla yıldız aldığında arama ekranlarında öncelik kazanması gibi.
  • Tüm listelemeler bir “Onaylı” rozeti almaya hak kazanabilir. Bu rozet listeleme başlığının en sonunda yer alır ve mevcut listelemenin Podoloji Türkiye© tarafından doğrulandığını kanıtlar (Bkz: Onaylı listeleme rozeti nasıl alınır?).
  • Listemeler arama ekranlarında “Hızlı bakış” seçeneğine sahiptir. Bu listelemelerin detaylı profil sayfalarına gitmeden özet bir bakış yapılmasını sağlar. Dolayısıyla ziyaretçi ve müşterilerin arama ekranlarında vakitten tasarruf etmelerine yardımcı olur. Hızlı bakış alanı konum ve açıklama kısımlarını içerdiğinden listeleme ayrıntılarından bu alanlara girilen bilgiler önemlidir.
  • Listeleme profilleri bir “Kaydet” butonuna sahiptir. Bu seçenek aktif hesabı bulunan kullanıcılar için geçerlidir ve kaydettiği tüm listelemeleri bir alanda tutar. “Kaydedilenler” olarak adlandırılan bu sayfada arama zahmeti olmadan daha önce eklenen listelemeler yer alır.