Hakkımızda

Hakkımızda

2013 yılının Ekim ayından beri “Podoloji ve Ayak Sağlığı”nı konu alan içerikler üretiyoruz.

Biz, Ayak Sağlığı Hakkında Yazanlar‘ız.

Biz kimiz?

Ülkemizin Podoloji adına internet üzerinde atılan ilk gönüllü proje, Podoloji Türkiye.
Türkiye’nin ilk ve tek ayak sağlığı platformu.

Hakkımızda

Ülkemizin ilk Podoloji programı mezunları ve öğrencileri olarak 2013 yılının Ekim ayında “Podoloji Dersim” adıyla kurulduk. Başlarda Podoloji eğitimi çatısı altında hizmet vermeyi hedeflerken Kocaeli Üniversitesi’nin desteğiyle aynı yıl topluma hitap eden bir oluşum haline geldik. Adımızı “Podoloji Türkiye” olarak değiştirdik.

Amacımız

Henüz bilinmeyen “Podoloji” kavramını ülkemize tanıtmak, toplumda ayak sağlığı konusunda farkındalık bilincini web platformlarını en etkili ve doğru kişilerce kullanarak oluşturmak, başta diyabete bağlı gelişen ayak sorunlarında koruyucu yaklaşımları sunarak çeşitli ayak hastalıkları prevelansı oranını azaltmaktır.

Kaynağımız

Ülkemizde Podoloji eğitimi ve hizmeti adına ilk resmi çalışmaları başlatmış ve bu konuda öncülüğünü devam ettiren Kocaeli Üniversitesi’nin alanında nitelikli Podoloji programı mezunları olarak tüm içeriklerimizi özgün, şeffaf ve anlaşılır olarak sunuyoruz. Veri kaynağımızı eğitimimiz, mesleki tecrübemiz ve ilgili uzman tabiplerin destekleri ile sağlıyoruz.

Dünden Bugüne Podoloji

Podoloji’nin Tarihi

Tarihçe

Podoloji Türkiye, 2013 yılının Ekim ayında “Podoloji Dersim” adıyla Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından kurulan, ayak sağlığı ve Podoloji eğitimi üzerine paylaşım yapan bir blog sitesiydi. O zamanlarda öğrenciler ve mezunlar arası bir sosyal platform hedefi olmayı güden çalışma yüksekokul müdürlüğünün çalışmayı desteklemesiyle amacını genişletti. Eski yüksekokul müdürü Dr. Öğr. Üyesi Rüştü Taştan’ın ilgili çalışmanın sadece öğrencilere değil, asıl ihtiyacı olanlara, topluma hitap etmesi gerektiğini belirtmesiyle aynı yıl gereken tüm güncelleme çalışmaları yapıldı. Bu güncellemelerden biri de çalışmanın isim değişikliği oldu: “Podoloji Türkiye”. Süreç içerisinde renk, logo ve platform değişiklikleri yaşayarak göze hitap eden, yazar ve ekip üyeleri kadrosunun genişlediği büyük bir gönüllü proje haline geldi.

2017 yılı itibariyle Podoloji eğitimi veren diğer üniversitelerin de mezunlarının ülkemize kazandırılmasıyla Podoloji Türkiye projesi bünyesine yeni yazar ve ekip üyeleri kazandırıldı. Bu gelişme, çalışmanın çok yönlü adımlar atmasının temelini oluşturdu.