Podolojik Yaklaşımlar

Türkiye’nin ilk ve tek ayak sağlığı platformu Podoloji Türkiye©’den, ayak sorunlarının eşi benzeri bulunmayan yeni uygulamaları, Podolojik Yaklaşımlar’ı tanıyın.

Ağrısız

Uygulamaların hiç birinde hem işlem esnasında hem de sonrası ağrı hissetmezsiniz. Üstelik günlük konforunuzu da bozmaz.

Hızlı

Uzun süredir şikayet ettiğiniz ve çözüm bulamadığınız ayak sorunlarınızdan arınmak beklediğinizden daha hızlı sürer.

Güvenilir

Tüm uygulamalar üniversite mezunu nitelikli podologlar tarafından yapılır. Ayağınızı işinin ehli ve bilenine emanet edersiniz.

Podolojik Yaklaşımlar
Medikal Ayak Bakımı

Ayağın geneline uygulanan, birtakım ayak sorunlarının habercisi ya da risk bulgusu olarak değerlendirilen unsurların ortadan kaldırılması amacıyla ayağın korunmasına yönelik yapılan temel bir girişimdir.

Podolojik Yaklaşımlar
Diyabetik Ayak Bakımı

Diyabete bağlı gelişen ayak sorunlarına yönelik ayağın tümünde uygulanan medikal bakım işlemidir. Bu uygulama, öncesinde klinik muayene ve temel testler (ayak analizi, duyu testleri vb) gerektirebilir.

Podolojik Yaklaşımlar
Mantarlı Tırnak Bakımı

Mantarlı tırnak üzerinde uygulanan, hastalıklı dokunun Podolojik frez ve motorlu cihaz kullanımıyla ağrısız şekilde kürete edilmesi işlemidir. Bu uygulama belirli periyotlar halinde takip gerektirir.

Podolojik Yaklaşımlar
Nasır Bakımı

Vücudun cilt üzerinde meydana gelen baskı, sürtünme ve darbeye karşı oluşturduğu savunma mekanizmasının tipik bir göstergesi olan nasırlı dokunun frez ve motorlu cihazların kullanımıyla temizlenmesi işlemidir.

Podolojik Yaklaşımlar
Tırnak Teli Uygulaması

En sık karşılaşılan ayak sorunlarından biri olan tırnak batmasının non-cerrahi yaklaşımla, tırnak bütününe şekil vermeyi esas alarak ve kalıcı çözüm sağlama oranı çokça yüksek olan modern girişimdir.

Podolojik Yaklaşımlar
Deforme Tırnak Bakımı

Tırnak üzerinde daha önce meydana gelen çeşitli travma, baskı ya da operasyon durumları (tırnak çekimi vb) sonucu tırnakta oluşan kalıcı şekil bozukluğu durumuna karşı uygulanan ağrısız bir işlemdir.

Podolojik Yaklaşımlar
Ayak Analizi & Tabanlık

Ayaktaki yük dağılımı (plantar basınç) durumunun hareketli ve hareketsiz şekilde dijital platform üzerinde değerlendirildiği ölçü sistemidir. Yapılan analiz sonucuna göre uygulamada tabanlık planlanabilir.

Podolojik Yaklaşımlar
Ayak Muayenesi

Yapılan girişimlerin öncesinde ayağı tanımak, herhangi bir hastalık ya da hastalık riski oluşturan unsurların varlığını araştırmak ve bu bilgilerle gerekli uygulama planını belirlemek amacıyla yapılan girişimdir.