P D T

Yükleniyor

Merhaba!

Türkiye’nin ilk ve tek ayak sağlığı platformu Podoloji Türkiye©’den, ayak sorunlarının eşi benzeri bulunmayan yeni uygulamaları Podolojik Yaklaşımlar’ı tanıyın.

Ağrısız

Uygulamaların hiç birinde hem işlem esnasında hem de sonrası ağrı hissetmezsiniz. Üstelik günlük konforunuzu da bozmaz.

Hızlı

Uzun süredir şikayet ettiğiniz ve çözüm bulamadığınız ayak sorunlarınızdan arınmak beklediğinizden daha hızlı sürer.

Güvenilir

Tüm uygulamalar üniversite mezunu nitelikli podologlar tarafından yapılır. Ayağınızı işinin ehli ve bilenine emanet edersiniz.

Medikal Ayak Bakımı

Ayağın geneline uygulanan, birtakım ayak sorunlarının habercisi ya da risk bulgusu olarak değerlendirilen unsurların ortadan kaldırılması amacıyla ayağın korunmasına yönelik yapılan temel bir girişimdir.

Diyabetik Ayak Bakımı

Diyabete bağlı gelişen ayak sorunlarına yönelik ayağın tümünde uygulanan medikal bakım işlemidir. Bu uygulama, öncesinde klinik muayene ve temel testler (ayak analizi, duyu testleri vb) gerektirebilir.

Mantarlı Tırnak Bakımı

Mantarlı tırnak üzerinde uygulanan, hastalıklı dokunun Podolojik frez ve motorlu cihaz kullanımıyla ağrısız şekilde kürete edilmesi işlemidir. Bu uygulama belirli periyotlar halinde takip gerektirir.

Nasır Bakımı

Vücudun cilt üzerinde meydana gelen baskı, sürtünme ve darbeye karşı oluşturduğu savunma mekanizmasının tipik bir göstergesi olan nasırlı dokunun frez ve motorlu cihazların kullanımıyla temizlenmesi işlemidir.

Tırnak Teli Uygulaması

En sık karşılaşılan ayak sorunlarından biri olan tırnak batmasının non-cerrahi yaklaşımla, tırnak bütününe şekil vermeyi esas alarak ve kalıcı çözüm sağlama oranı çokça yüksek olan modern girişimdir.

Deforme Tırnak Bakımı

Tırnak üzerinde daha önce meydana gelen çeşitli travma, baskı ya da operasyon durumları (tırnak çekimi vb) sonucu tırnakta oluşan kalıcı şekil bozukluğu durumuna karşı uygulanan ağrısız bir işlemdir.

Ayak Analizi & Tabanlık

Ayaktaki yük dağılımı (plantar basınç) durumunun hareketli ve hareketsiz şekilde dijital platform üzerinde değerlendirildiği ölçü sistemidir. Yapılan analiz sonucuna göre uygulamada tabanlık planlanabilir.

Ayak Muayenesi

Yapılan girişimlerin öncesinde ayağı tanımak, herhangi bir hastalık ya da hastalık riski oluşturan unsurların varlığını araştırmak ve bu bilgilerle gerekli uygulama planını belirlemek amacıyla yapılan girişimdir.

Podolojik Yaklaşımlar” ile ilgili daha fazla bilgi için blog yazımıza göz atabilirsiniz.

Hakkımızda

Podoloji Türkiye, 2013 yılının Ekim ayından beri web platformlarını kullanarak “Podoloji” ve ayak sağlığını konu alarak içerikler üreten gayri-resmi bir projedir.

Bize Katılın

Bir podologsanız yazarlık için, hizmet veren bir podolog barındırıyorsanız işletmeniz için başvurabilirsiniz. Bu başvurular tamamen ücretsizdir.

Bu sitenin içeriği kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamaz. Site, Sağlık Bakanlığı’nın 15/02/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

©2013-2021 Podoloji Türkiye – Tüm hakları saklıdır.
Geliştirici: Serdar Esentürk