P D T

Yükleniyor

Randevu İçin:
0 (262) 303 89 01

Podoloji Ünitesi, ülkemizde ilk kez Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde açılmış ve iki podolog, bir doktor ile 14 Kasım 2014 tarihinde resmi hizmete başlamıştır. Ünite, tedavi odası, muayene odası ve tabanlık atölyesi olmak üzere 3 bölümden oluşmaktadır. Muayene odasındaki podoskop, podoscanner ve baropodometrik yürüme analizi cihazlarıyla basınç değerlendirmesi, tabanlık planlanması/tasarlanması gibi yöntemler yapılırken, tedavi odasında ise ayak hastalıklarına/sorunlarına yönelik girişimler podolojik cihazlarla sağlanmaktadır. Muayene ile off-loading değerlendirmesi ve planlanan tabanlık, tabanlık atölyesi ile hazırlanmaktadır.

Podoloji Ünitesi randevu işlemleri henüz internet üzerinden (MHRS sistemi de dahil olmak üzere) ve 182 numaralı MHRS hattından sağlanmamaktadır. Randevular hafta içleri saat 09.00 ile 16.00 arası direkt olarak Podoloji Ünitesi’ne erişen 0 (262) 303 89 01 numaralı telefon ile alınmaktadır. Randevu tarihleri mevcut takvimdeki boş gün ve saatlere göre verilmekte, hasta şikayetleri de randevu tarihi ile birlikte not edilmektedir. Bu, yapılacak işlemin süresi hakkında tahmini bir süre oluştururken aynı zamanda diğer randevular için de planlı bir randevu takvimi oluşturur.

İlgili İçerikler

Yorum Yok

Bir Yorum Bırakın

Son Yazılar

Hakkımızda

Podoloji Türkiye, 2013 yılının Ekim ayından beri web platformlarını kullanarak “Podoloji” ve ayak sağlığını konu alarak içerikler üreten gayri-resmi bir projedir.

Bize Katılın

Bir podologsanız yazarlık için, hizmet veren bir podolog barındırıyorsanız işletmeniz için başvurabilirsiniz. Bu başvurular tamamen ücretsizdir.

Bu sitenin içeriği kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamaz. Site, Sağlık Bakanlığı’nın 15/02/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

©2013-2021 Podoloji Türkiye – Tüm hakları saklıdır.
Geliştirici: Serdar Esentürk