P D T

Yükleniyor

Önerilen Gönderi

Daha önce “Tırnak Batması (Onychocryptosis), Sebepleri ve Tedavisi” başlıklı yazımızı okumadıysanız hemen göz atabilirsiniz.

Tırnak Teli ve 3TO Spange® Yöntemi

Genellikle travma ve yanlış ayakkabı seçiminin neden olduğu tırnak batmasında en etkili tedavi tırnak teli uygulamasıdır. Tırnak teli uygulaması ile tırnağın batan noktaları kaldırılır. Böylece hem tırnak dokusu hem de tırnak yatağı normal şekline geri kazandırılır. Batmaya bağlı olarak tedavi süresi 4 ay ile 12 ay arasında değişim gösterebilir.

3TO Spange® Yöntemi, düzenli aralıklarla planlanan kontrol zamanlarında batığın iyileşmesinde iyi bir gözlem fırsatı sunuyor. Sadece ara tel değişikliği dokudaki deformasyon riskini önleyebildiği gibi, kullanılan ekipman üzerinde de tasarruf sağlıyor.

Erken müdahale ile enfeksiyon tablolarına karşı koruyucu, tırnak batmasına karşı ise tedavi edici bir sistem olan tırnak teli, tırnak çekme gibi cerrahi girişimlerin sonucunda yaşanan tekrarlayan batık komplikasyonlarının da önüne geçiyor. Genetik yapıya, mantar enfeksiyonuna, ayakkabı kullanımına ve kalıtsal hastalıklara bağlı olarak tırnaktaki batma %95 oranında tekrarlamama özelliği gösteriyor.

İlgili İçerikler

Yorum Yok

Bir Yorum Bırakın

Son Yazılar

Hakkımızda

Podoloji Türkiye, 2013 yılının Ekim ayından beri web platformlarını kullanarak “Podoloji” ve ayak sağlığını konu alarak içerikler üreten gayri-resmi bir projedir.

Bize Katılın

Bir podologsanız yazarlık için, hizmet veren bir podolog barındırıyorsanız işletmeniz için başvurabilirsiniz. Bu başvurular tamamen ücretsizdir.

Bu sitenin içeriği kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamaz. Site, Sağlık Bakanlığı’nın 15/02/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

©2013-2021 Podoloji Türkiye – Tüm hakları saklıdır.
Geliştirici: Serdar Esentürk