Podoloji Türkiye’den Veda Yazısı: Duraklatıldık

P

2013 yılının Ekim ayında gönüllü bir öğrenci grubunun gönüllü çalışmalarıyla toplumda Podoloji ve ayak sağlığına yönelik farkındalığı yaratmak, tanıtmak ve bilinçlenmeyi sağlamak amacıyla yürüttüğümüz Podoloji Türkiye gayrı-resmi projemizi ve ilgili tüm alt markalarını (PDT© /Site, PDT© /Blog, PDT© /TV) bugün (01 Mayıs 2018) itibari ile geçici olarak duraklatıyoruz. Daha önce de duyurusunu yaptığımız süreç ile ilgili ayrıntılara buradaki duyuru sayfamızdan göz atabilirsiniz.

Henüz faydası bol bileni az olan “Podoloji” teriminin ülkemizde gerek toplum gerekse sağlık çalışanları ve tabipler tarafından bile tanınmadığı dönemlerde, 2013 yılında Kocaeli Üniversitesi’nin gönüllü Podoloji programı öğrencileri tarafından kurulduk. Bütünüyle tüm maddi ihtiyaçları kurucu öğrencilerin emekleri ve birikimleriyle karşılanan bu gayrı-resmi projemizin tüm zamanlardaki amacı Podoloji’yi tanıtmak, farkındalık ortamını oluşturmak ve sağlık hizmetlerinde Podolojik Yaklaşımlar’ın önemini vurgulamak oldu. Son 5 yıllık süreçte tüm alt markalarımızda reklamsız 680.000 okunma aldık. Günlük 3 ve 10 arasında değişen kullanıcı başvuruları ve mesajları da bizim için fena değildi. Nitekim tüm çabamızı da bu mesajlar çerçevesinde göze hitap eden, anlaşılır ve doğru içerikler oluşturmak hedefiyle yarattık.

Bugün, Son 5 yıllık geçmişe sahip “Podoloji Türkiye” ismimizde önemli bir kararın duyurusunu yayınlıyoruz. 01 Mayıs 2018 tarihi itibari ile proje yapımızdaki tüm markalarımızı geçici olarak durdurduk. 365 gün sürecek bu süreçte hiçbir yazar ve ekip üyesi aktif olamayacakken, aynı zamanda güncel içerikler de üretilmeyecektir. Bu doğrultuda proje temellerinin atıldığı dönemde öncü ve yönlendirmeleriyle projeye destek sunan Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu müdürü Yrd. Doç. Dr. Rüştü Taştan ve Sağlık Bakım Hizmetleri Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ayfer Peker’e, projede emeği bulunan gönüllü tüm öğrenci ve mezunlara, ilgisine çokça teşekkür ettiğimiz takipçi kitlelerimize minnettarlığımızı sunuyoruz.

Saygı ve sevgilerimizle..
– Podoloji Türkiye ekibi

Yazar hakkında

Serdar Esentürk

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nun Podoloji programından 2015 yılında mezun oldu. Ekim 2013 yılından bu yana "Podoloji Türkiye" çalışmasının proje liderliği ve yazarlığını üstleniyor.

Yorum ekle

Arşivler

Bizi Takip Edin

Sosyal hesaplarımızla size daha yakınız. İçeriklerimizden en hızlı şekilde haberdar olmak için sosyal hesaplarımızı takip edin.

Instagram