P D T

Yükleniyor

Podoloji programının temeli 2012 yılında Kocaeli Üniversitesi bünyesinde eğitim ve öğretim dönemin başlamasıyla atıldı. İlk mezunların sadece 5 kişi olmasıyla yeni bir program olmanın tedirginliğine mağlup olsa da günümüzde X farklı üniversitede devam eden eğitimlerle mezun sayılarında ciddi bir artış yaşandı. Öyle ki, öncü üniversite olan Kocaeli Üniversitesi de programın kontenjan sayısını arttırdı ve her yıl 40’ın üzerinde mezunu ülkemize kazandırmanın gururunu yaşadı.

2021 yılı itibariyle Podoloji hizmetlerinin (Podolojik Yaklaşımlar) topluma tanıtımında, ayak sağlığı ve bakım uygulamalarının farkındalığında önemli adımlar atıldı. Mezunların yarattığı hizmet sistemleri topluma başarılı bir şekilde entegre edildi ve Türkiye’nin ilk “Ayak Bakım Merkezi” tanımlı işletmeleri yer edinmeye başladı. Bütünüyle mezunların bireysel çabalarıyla oluşturulan bu sistem takdiri hak ediyor.

Her yıl ülkemizde Podoloji eğitiminin başlamasını simgeleyen 20 Eylül tarihi “Podoloji ve Podologluk Günü” olarak kutlanmaya devam ediyor.

Podoloji ve Podologluk Günü’müz kutlu olsun!

İlgili İçerikler

Yorum Yok

Bir Yorum Bırakın

Son Yazılar

Hakkımızda

Podoloji Türkiye, 2013 yılının Ekim ayından beri web platformlarını kullanarak “Podoloji” ve ayak sağlığını konu alarak içerikler üreten gayri-resmi bir projedir.

Bize Katılın

Bir podologsanız yazarlık için, hizmet veren bir podolog barındırıyorsanız işletmeniz için başvurabilirsiniz. Bu başvurular tamamen ücretsizdir.

Bu sitenin içeriği kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamaz. Site, Sağlık Bakanlığı’nın 15/02/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

©2013-2021 Podoloji Türkiye – Tüm hakları saklıdır.
Geliştirici: Serdar Esentürk