P D T

Yükleniyor

Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Podoloji Programı mezunlarından Pdl. Özcan Durmaz ve Pdl. Rabia Yılmaz, 06 Aralık 2017 Çarşamba günü saat 13:00’te tvDEN yerel kanalının “Uzmanına Sor” programının bu haftaki konukları oldu.

“Diyabette cilt üzerinde gelişen küçük bir yara bile önlemi alınmadığında tedavisi zor olan ileri dereceli ülserasyon durumlarına erişebiliyor.”

Podolog Özcan Durmaz

“Diyabet ve Diyabette Podolojik Yaklaşımlar”ın daha çok ön planda tutulduğu programda aynı zamanda tırnak mantarı üzerinde canlı yayın ile uygulamalı anlatımlara yer verildi. Podoloji’nin tanımı ve hangi hastalıklara yönelik hizmet verdiği, ülkemizde podologların sağlık sektöründeki konumu ve diğer branşlarla iş birliği gibi konulara da yine Pdl. Özcan Durmaz ve Pdl. Rabia Yılmaz’ın yorumlarıyla değinildi.

Türkiye’de 2009 yılından beri ayak sağlığı sektöründe hizmet veren Alman Ayak Sağlığı‘nın Efeler (Aydın) Şubesi’nde hizmet veren Durmaz ve Yılmaz, programın sonuna doğru diyabetli hastalara evdeki bakımlarında ve günlük hayatlarında dikkat etmeleri gerekenlerle ilgili tavsiyelerde bulundu.

Kaynaklar
Kaynağa GittvDEN (www.tvden.com.tr)

İlgili İçerikler

3 Yorum

Bir Yorum Bırakın

Son Yazılar

Hakkımızda

Podoloji Türkiye, 2013 yılının Ekim ayından beri web platformlarını kullanarak “Podoloji” ve ayak sağlığını konu alarak içerikler üreten gayri-resmi bir projedir.

Bize Katılın

Bir podologsanız yazarlık için, hizmet veren bir podolog barındırıyorsanız işletmeniz için başvurabilirsiniz. Bu başvurular tamamen ücretsizdir.

Bu sitenin içeriği kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamaz. Site, Sağlık Bakanlığı’nın 15/02/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

©2013-2021 Podoloji Türkiye – Tüm hakları saklıdır.
Geliştirici: Serdar Esentürk