P D T

Yükleniyor

2012 yılının Eylül ayında eğitim ve öğretim döneminin ilk kez Kocaeli Üniversitesi bünyesinde başlamasıyla temeli atılan Podoloji programı 8 yıllık geçmişinde ülkemizin dört farklı noktasındaki hizmet sektöründe yaygınlık kazanmayı başardı. Bu yıl 9’uncu yaşına giren eğitim ve öğretim programı geçen yıla göre %25’lik bir öğrenci sayısı artışına sahip durumda.

Neden 20 Eylül?

Podoloji programının eğitim ve öğretim dönemi resmi olarak 20 Eylül 2020 tarihinde başladı. Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öncülüğünde atılan bu adım aynı zamanda ülkemizde “Podoloji ve Podologluk Günü” olarak ilan edildi. Her yıl 20 Eylül tarihi podologların günü olarak kutlanıyor.

Podoloji, Hizmet Sektöründe Ne Durumda?

Eğitim ve öğretim dönemlerini başarıya tamamlayarak “podolog” unvanını alan mezunlar hizmet sektöründe de Podolojik Yaklaşımlar’ı layığıyla icra etmeye devam ediyor. Henüz kamusal alanda net gelişmelerin yaşanmadığı bir yıl daha geri bırakılmış olsa da özel sektörde yer alan hizmetlerin topluma ayak sorunları konusunda büyük artılar kazandırdığı gözlenmeye devam ediyor. Öyle ki, mevcut hizmetlerin kalitesi Podolojik Yaklaşımlar’ın günbegün tanınmasında da etkili oluyor. Aynı zamanda ayak hastalıkları üzerinde tabip destekli tedavilerin yükümlülüğü de azalarak podolog kontrolünde etkili ve kalıcı çözümlere ulaşan ayak sorunlarının artışı gözlenmektedir.

Podoloji 9'uncu Yılında

Her yıl olduğu gibi, bu yıl için de tasarlanan “Podoloji 9’uncu Yılında” rozetini paylaşarak destek olabilirsiniz.

  • Dosya adı: podoloji-9uncu-yilinda.png
  • Format: PNG (.png)
  • Boyut: 51,3 KB
  • Çözünürlük: 977×730

İlgili İçerikler

2 Yorum

Bir Yorum Bırakın

Son Yazılar

Hakkımızda

Podoloji Türkiye, 2013 yılının Ekim ayından beri web platformlarını kullanarak “Podoloji” ve ayak sağlığını konu alarak içerikler üreten gayri-resmi bir projedir.

Bize Katılın

Bir podologsanız yazarlık için, hizmet veren bir podolog barındırıyorsanız işletmeniz için başvurabilirsiniz. Bu başvurular tamamen ücretsizdir.

Bu sitenin içeriği kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamaz. Site, Sağlık Bakanlığı’nın 15/02/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

©2013-2021 Podoloji Türkiye – Tüm hakları saklıdır.
Geliştirici: Serdar Esentürk