Podoloji 9'uncu yılında!

Podoloji 9’uncu yılında!

Serdar Esentürk avatarı
2012 yılının Eylül ayında eğitim ve öğretim döneminin ilk kez Kocaeli Üniversitesi bünyesinde başlatıldığı Podoloji programı ülkemizde 9’uncu yılına giriyor!

2012 yılının Eylül ayında eğitim ve öğretim döneminin ilk kez Kocaeli Üniversitesi bünyesinde başlamasıyla temeli atılan Podoloji programı 8 yıllık geçmişinde ülkemizin dört farklı noktasındaki hizmet sektöründe yaygınlık kazanmayı başardı. Bu yıl 9’uncu yaşına giren eğitim ve öğretim programı geçen yıla göre %25’lik bir öğrenci sayısı artışına sahip durumda.

Neden 20 Eylül?

Podoloji programının eğitim ve öğretim dönemi resmi olarak 20 Eylül 2020 tarihinde başladı. Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öncülüğünde atılan bu adım aynı zamanda ülkemizde “Podoloji ve Podologluk Günü” olarak ilan edildi. Her yıl 20 Eylül tarihi podologların günü olarak kutlanıyor.

Podoloji, Hizmet Sektöründe Ne Durumda?

Eğitim ve öğretim dönemlerini başarıya tamamlayarak “podolog” unvanını alan mezunlar hizmet sektöründe de Podolojik Yaklaşımlar’ı layığıyla icra etmeye devam ediyor. Henüz kamusal alanda net gelişmelerin yaşanmadığı bir yıl daha geri bırakılmış olsa da özel sektörde yer alan hizmetlerin topluma ayak sorunları konusunda büyük artılar kazandırdığı gözlenmeye devam ediyor. Öyle ki, mevcut hizmetlerin kalitesi Podolojik Yaklaşımlar’ın günbegün tanınmasında da etkili oluyor. Aynı zamanda ayak hastalıkları üzerinde tabip destekli tedavilerin yükümlülüğü de azalarak podolog kontrolünde etkili ve kalıcı çözümlere ulaşan ayak sorunlarının artışı gözlenmektedir.

Podoloji 9'uncu Yılında

Her yıl olduğu gibi, bu yıl için de tasarlanan “Podoloji 9’uncu Yılında” rozetini paylaşarak destek olabilirsiniz.

  • Dosya adı: podoloji-9uncu-yilinda.png
  • Format: PNG (.png)
  • Boyut: 51,3 KB
  • Çözünürlük: 977×730

Total
1
Paylaşım
2 yorum
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı
Neden üniversite eğitiminde Podoloji programı tercih edilmeli?

Neden üniversite eğitiminde Podoloji programı tercih edilmeli?

Sonraki Yazı
Ayak bakım merkezi arayışında nelere dikkat edilmeli?

Ayak bakım merkezi arayışında nelere dikkat edilmeli?

İlgili Yazılar