P D T

Yükleniyor

Ülkemizde 20 Eylül 2012 tarihinde ilk kez Kocaeli Üniversitesi tarafından eğitim ve öğretiminin başladığı, ilk mezunlarının ise 2014 yılı itibariyle ülkemize kazandırıldığı Podoloji branşı bu yıl 8’inci yaşına giriyor. Son 7 yıllık süreçte ülkemizde beklenilenin üzerinde hizmet alanı yaratılan ve eğitim sisteminin gün gün gelişim gösterdiği Podoloji’nin yeni yaşına şu ana dek 600’ün üzerinde mezun olmuş nitelikli podologlarla girdiğini görmek gurur verici.

Podolojik Yaklaşımlar’ın Son Durumu

Kamu ve özel sektördeki çalışmalarıyla şekillenmeye devam eden Podolojik Yaklaşımlar bu yıl itibariyle %35 ek tanınma katetti. Bu bağlamda ayak sağlığı ve “Podoloji” kavramına olan farkındalık bilinci de Türkiye’nin dört bir yanında olan toplumla bir araya geldi. Her ne kadar gelişmeler sıcak gözükse de Podoloji’ye yönelik henüz bakanlık tarafında net gelişmeler şu ana dek yaşanmadı. “Podoloji” ve “Podolog” kavramları halen daha ülkemizde bireysel çabalarla ve şahıs işletmesi adı altında hizmet veren podologlar tarafından tanıtılıyor. Dolayısıyla son 7 yıllık süreçte kamu düzeyinde ilerle kat edilmemesi podologluk mesleğinin kötü algılanması ve sağlık sektöründe kabul görmemesi gibi risklerin devamlılığına neden oluyor.

Podoloji’nin “8’inci Yılında!” rozetini sosyal ağ ya da web sitenizde kullanarak destek olabilirsiniz.

  • Dosya adı: podoloji-8inci-yil-rozeti.png
  • Format: PNG (.png)
  • Boyut: 19,4 KB
  • Çözünürlük: 799×603

Ayak sağlığı ve Podoloji adına nice gelişmelerin yaşanması temennisiyle, Podoloji ve Podologluk Günü‘nüz kutlu olsun!

Podoloji Türkiye ekibi

İlgili İçerikler

Yorum Yok

Bir Yorum Bırakın

Son Yazılar

Hakkımızda

Podoloji Türkiye, 2013 yılının Ekim ayından beri web platformlarını kullanarak “Podoloji” ve ayak sağlığını konu alarak içerikler üreten gayri-resmi bir projedir.

Bize Katılın

Bir podologsanız yazarlık için, hizmet veren bir podolog barındırıyorsanız işletmeniz için başvurabilirsiniz. Bu başvurular tamamen ücretsizdir.

Bu sitenin içeriği kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamaz. Site, Sağlık Bakanlığı’nın 15/02/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.

©2013-2021 Podoloji Türkiye – Tüm hakları saklıdır.
Geliştirici: Serdar Esentürk