Kopenhag'tan önemli misafir: Mette Modler

Kopenhag’tan önemli misafir: Mette Modler

Şahinde Esentürk avatarı

Podoloji eğitimi adına yapılan ilk resmi çalışmalar 2011 yılında Kocaeli Üniversitesi tarafından “Podologluk Eğitimi Hazırlık Çalıştayı” adı altında yürütüldü. O dönemde ülkemiz ile Danimarka arasında gerçekleştirilen çalışmalarda Danimarka’nın önemli bilimsel araştırmalarında görevli Podiatrist Kirsten Larsen ve Kopenhag’ın farklı kurumlarında görevli eğitmenler Türkiye’deki Podoloji eğitiminin gelişimine büyük katkılar sağlamıştı. Bu doğrultuda daha önce yazdığımız blog yazımıza göz atabilir, “Teşekkürler!” sayfamıza da göz gezdirebilirsiniz.

Kopenhag'tan önemli misafir: Mette Modler

Önerilen Yazı

Daha önce “Kocaeli Üniversitesi Podologluk Eğitimi Hazırlık Çalıştayı” başlıklı yazımıza göz atmadıysanız hemen inceleyebilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde ülkemizin ilk Podoloji Ünitesi ve eğitiminin merkezi Kocaeli Üniversitesi’ni önemli bir isim ziyarette bulundu. Podoloji’nin ülkemize kazandırılması ile ilgili bilimsel çalışmaları yürütmek üzere Danimarka’da görevlendirilen Dr. Öğr. Üyesi Ayfer Peker Karatoprak‘a çalışmalarında yardımcı olan ve büyük katkıları bulunan Danimarkalı Podiatrist Mette Modler. Bayan Modler, 10 Ekim 2019 günü başlayan ziyaretinde üniversite bazındaki eğitim sistemini ve Podoloji Ünitesi’nde faaliyetleri gözden geçirerek değerlendirdi. Bu değerlendirmelerini Kocaeli Üniversitesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği ve Kocaeli üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü’ne bir mektup yazarak bildirdi.

Kocaeli Üniversitesi Hastanesi ve KSHMYO Müdürlüğü’ne

Sonunda Kocaeli Üniversitesi ve Podoloji Kliniği’ni ziyaret etmekten memnuniyet duyuyorum. Bence Ayfer Peker ve etrafındaki ekibi eğitim konusunda inanılmaz işler yapıyor. Klinikteki personelle tanışmaktan ve ve öğrencilerle konuşmaktan keyif aldım. Burada bulunduğunuz yedi yılda çok yol kat etmişsiniz. Bir hastane tedavisi yönünden bakıldığında iki koltuk çok iyi işliyor. Görünüşe göre ve eğitime aday öğrencilere daha iyi beceriler kazandırmak için daha fazla sandalyeye sahip daha büyük bir kliniğin mümkün olacağını umuyorum. Ayrıca nasırları gidermek için ‘sclaps’ ile çalışmanızın işinizi daha kolay ve daha iyi hale getireceğine inanıyorum. Umarım gelecek sefere öğrencilerle tekrar gelmek için sabırsızlanıyorum.

Saygılarımla

Mette Modler

Orijinal içeriğe göz atmak için buraya tıklayın.

Geçtiğimiz ay 20 Eylül 2019 tarihinde Podoloji’nin ülkemizde 8. yılının mutluluğu ve sevinci yaşanmıştı.

Öğrencilerin bir araya gelmesi planlandı

Ziyaretine ait mektubunda da değinen Modler, gelecek ziyaretinde Danimarka’daki öğrencileri Türkiye’deki Podoloji programı öğrencileriyle kaynaştırmayı, bilgi alışverişi sağlamayı ve yakınlık kurmalarını hedefliyor. Bu doğrultuda başta Kocaeli Üniversitesi bünyesinde eğitim ve öğretim gören Podoloji programı öğrencilerinin de sonraki süreçte Danimarka’nın Kopenhag Podiatri Okulu‘nu ziyaretlerinin gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Podoloji programı öğrencileri, mezunları ve Podoloji Türkiye ekibi olarak değerli ziyaretinden ötürü Sayın Mette Modler‘e teşekkürlerimizi sunuyoruz.

We thanks as Podology program students, graduates and Podology Turkey team to Dear Mette Modler.
Total
1
Paylaşım
1 yorum
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı
Paronişi (Dolama) ve batık enfeksiyonu ayrımı

Paronişi (Dolama) ve batık enfeksiyonu ayrımı

Sonraki Yazı
"Seneye de giyer" mantığı doğru mu?

“Seneye de giyer” mantığı doğru mu?

İlgili Yazılar